Jak získat odvahu?

24. prosince 2009 v 19:09 | Ivča, Lucuš a Teruška |  Sex on the beach
Díky těmto radám se nezměníš ze dne na den ve veselou a bláznivou Mel B (a to je dobře!), ale začneš mít postupně stále větší seběvědomí.
Neupozorňuj na své slabé stránky!
Škoda času stráveného porovnáváním se s ostatními a přemýšlením o tom, že máš malá prsa nebo křivé nohy. Když to na tebe přijde, hned toho nech a začni myslet na něco příjemného, například na čokoládu, prázdniny nebo na hezkého kluka.

Poznej své přednosti
Napiš si seznam svých předností, například víš, že máš hezké zuby a oči. Napiš také to, v čem jsi dobrá - umíš uvařit báječnou rajsou nebo píšeš skvělé slohy. A když uvidíš, na co všechno můžeš být pyšná, přijdeš na to, že nejsi tak úplně k ničem.

Dodej si sebevědomí!

Vyber své nejhezčí fotky a založ je do jednoho alba. Budou se ti hodit, až budeš mít špatný den. Tehdy si fotky prohlédni a skvělá nálada se vrátí!

Najdi si koníčka!

Lehce upadneš do deprese, když si budeš opakovat, že jsi k ničemu. Zabráníš tomu tak, že se začneš zajímat o nějaké nové věci. Nebudeš mít čas na negativní myšlenky a
rychle přijdeš na to, že jsi dobrá v mnoha oblastech.

Netrap se!

Jestliže se ti přihodilo něco nepříjemného, například ti došla slova, když jsi potkala nového kluka, řekni si, že šlo jen o pracovní chybu a přestaň se tím zabývat. Přesvědčení, že ze sebe už navždy dokážeš dělat jen pitomce, ti spolehlivě zlikviduje sebevědomí.

Přetvařuj se!

Lidé nedokáží číst myšlenky jiných, takže když se třeseš strachy, můžeš klidně dělat, že je všechno v pořádku. Když se budeš chovat sebevědomě, okolí tě tak začne vnímat a ty sama budeš časem odvážnější.


Sebevědomí při kontaktu s kluky
Nejdříve spolu zboříme pár pověr ohledně kluků a pak ti poradím, jak si vést tváří v tvář zajímavému exempláři.

Myslíš si... že kluci jsou jiní než holky.
A zatím...
kluci se zas tolik od holek neliší. Dost dívek má panický strach bavit se s kluky, protože je považuje za bytosti z jiné planety. Samozřejmě, že jsou jiní než tvé kamarádky, třeba už v tom, že se s nimi dá líbat (pozn.Sil: s kámoškama ne???;)) a mají trošku jiné postavy.
Co dělat?
Když ze sebe v přítomnosti kluka nevydáš ani hlásku, představ si, že má na sobě šaty a ve vlasech sponky - a hned ti přijde jako někdo z tvé planety.

Myslíš si... že kluci mají rádi jen vylomeniny se svou partou.
A zatím...
prostě nepřišli na nic lepšího. Když se na něho díváš, divíš se, jak může trávit čas s typy, kteří na sebe pokřikují, i když stojí vedle sebe. On zas nedokáže pochopit, jak můžeš za skvělou zábavu považovat četbu posledního čísla tvého oblíbeného časopisu. Každý z nás se prostě chová, jak je zvyklý, ale trochu změny by neškodilo oběma.
Co dělat?
Když nemáš odvahu ho sama oslovit, oceň alespoň jeho snahu, když tě osloví jako první on. Nehraj si na šedou myšku, ale využij příležitosti.

Myslíš si... že nevíš, o čem se s ním bavit.
A zatím...
si s ním můžeš povídat o stejných věcech jako s kamarádkami. To je lež - křičíš! Slyšela jsi, že fandí Spartě, a ty nemáš o fotbale ani páru. Nebudete si mít o čem povídat? Tak dost! Tvá kamarádka je blázen do Eminema, i když ty ho přímo nesnášíš. Copak tohle vašemu vztahu překáží a jen hodiny sedíte a mlčíte? Samozřejmě, že ne, máte přece stovky jiných témat k hovoru.
Co dělat?
Když se ti líbí nějaký kluk, zjisti, co máte společného. Možná posloucháte stejnou muziku nebo nesnášíte stejný předmět ve škole. Možná koukáte na stejné věci v televizi? Začněte si povídat právě o tom.

Myslíš si... že kluci mají rádi jen holky, které vypadají jako kříženci Natalie Oreiro s Jennifer Lopez.
A zatím...
ty bys šla na tande jedině s Freddiem Prinzem juniorem... Vážně si myslíš, že tě kluk neosloví, když nemáš poprsí Pamely Anderson (pozn.Sil: prsa roli fakt nehrajou-vlastní zkušenost;)) a nohy Claudie Schiffer? I když má jejich fotky doma na zdi, neznamená to, že čeká, že je potká ve frontě v obchodě. Opravdu dokáže oddělit skutečnost od snů!
Co dělat?
Baví-li se s tebou, je to proto, že se mu líbíš a chce tě poznat blíž. A proto pryč s komplexy!


Sebevědomí na prvním rande

Nepropadej panice!
Oblékni se pro sebe, ne pro něj. Když si oblékneš něco, v čem se necítíš dobře, nebudeš se chovat přirozeně.
Žádné experimenty s vlasy a make-upem! Omámená první schůzkou určitě něco vyvedeš a budeš vypadat jako oběť zemětřesení, ne jako filmová hvězda. Učeš se jako obvykle.
Jsi nesmělá? Přiznej to! Kluk se pokusí tě z toho dostat a nebo sám přizná, že taky není ve své kůži, a zasmějete se tomu. V každém případě si to užij!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lucie Maroszová Lucie Maroszová | Web | 24. prosince 2009 v 19:10 | Reagovat

Skvělý článek

2 cipela cipela | Web | 24. prosince 2009 v 19:15 | Reagovat

Na mém bločku probíhá Vánoční párty.Pokud budeš mít prosím čas-kukni se :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama