Nesmyslné krádeže

25. prosince 2009 v 14:06 | Ivča,Lucka a Teruška |  Sex on the beach
Největší krádež arašídů
Koncem června 1997 v Mostkovicích na Prostějovsku dosud neznámý pachatel sedl za volant nezajištěného kamionu a odjel s téměř 3 000 krabicemi solených arašídů. Okradený majitel si ohodnotil škodu arašídů na 2,2 milionu korun. O 200 000 Kč méně si pak ohodnotil cenu ojetého kamionu.

Největší krádež vajec
Do jednoho cukrářství v Ostravě - Vítkovicích se koncem dubna 1997 vloupala 32letá žena se svým společníkem a z mrazícího boxu odcizila 8 000 vajec v celkové ceně 16 000 Kč. Z ukradených vajec se policistům podařilo "vypátrat" pouze 179 kusů.

Největší krádež máku
Mák o celkové váze 3 250 kg uložený v 65 pytlích se "ztratil" jedné firmě zrušeného cukrovaru v Kvasicích u Kroměříže v březnu 2001. Zloděj k máku "přihodil" ještě 8 pytlů travního semene.

Největší krádež žvýkaček
Náklad žvýkaček i s kamionem značky DAF byl v únoru 2000 odcizen na odpočívadle dálnice D1 u Domašova. Zloději stačilo "pár minut", které řidič nevěnoval svému vozu. Celková škoda byla vyčíslena na 8 000 000 Kč.


Největší krádež toaletního papíru
Přesně 720 ruliček toaletního papíru ukradl 12. února 2001 neznámý zloděj ze železničního vagónu v Novém Městě nad Metují. Pokud by zloděj pro "osobní potřebu" vypotřeboval 2 ruličky týdně, ukradené množství by mu vystačilo na bezmála sedm let denodenního používání …

Krádež hasičské cisterny
Hasičskou cisternu odcizil 14. ledna 2000 27letý muž z Prostějovska dobrovolným hasičům v Petrovicích na Blanensku. V hasičském převlečení vnikl do zbrojnice a do cisterny naskládal záložní hasičskou výzbroj a výstroj, včetně kelímků na pivo a tácků na párky. Při výjezdu ze zbrojnice byl "falešný hasič" přes okna hospody spatřen "pravými hasiči" a došlo k divoké honičce, která skončila havárií. Pět let vlastními silami dobrovolných hasičů opravovaná cisterna v ceně 270 000 Kč byla zcela zničena. Co chtěl zloděj učinit s kradenou hasičskou cisternou, se policii nepodařilo zjistit.

Největší krádež dlažebních kostek
Dlažební kostky o hmotnosti 1400 tun se "nenápadně" ztratily z jednoho olomouckého náměstí během dubna 2000. Dlažební kostky byly určeny k rekonstrukcím náměstí a vozovek v centru města. Šetřením policie byli pachatelé zjištěni. Kostky rozprodávali po hospodách náhodným zájemcům, kteří je používali ke stavbám chlívků, garáží a k dláždění dvorků…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama